Трамп готовий підписати законопроєкт щодо санкцій проти росії, але за умови, що він матиме більше контролю над його реалізацією.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко посилаючись на дані закордонних видань.
“Це свідчить про складність переговорів та бажання посилити тиск на росію, водночас – залишають для себе кроки гнучкості для дипломатії. Тому що очевидно, що законопроєкт Ліндсі Грема хочуть запропонувати в такій редакції, яка даватиме Трампу широту маневру. Це може передбачати , що ухвалення санкцій відбуватиметься з моменту, коли Трамп видасть розпорядчий документ і в цьому документі йтиметься про конкретні санкції , наприклад проти Китаю. Тому що документ передбачає не просто санкції проти росії, а передбачає санкції проти тих країн, які ведуть справи з росією й не допомагають Україні. І це може завадити нормалізації відносин із Китаєм, які намагається розвивати президент Трамп. Адже позиція така – це і стримування Китаю, але водночас і тиск”, – вказав він.
Як зазначаив Мусієнко, в рамках такої гнучкої дипломатичної стратегії США, яку задіює президент Трамп, він хоче залишити поле для маневру.
“Можливо законопроєкт буде фінальним попередженням, останнім американським для Китаю, росії, усіх, хто задіяний прямо чи опосередковано у війні проти України. Тобто ось таким чином це може бути розглянуто”, – відзначив він.
Мусієнко нагадав, що Законопроєкт S.1241 має на меті запровадження жорстких санкцій проти росії , зокрема 500% мита на імпорт з країн, що купують російську нафту , нафтопродукти, газ , уран, а також обмеження на російський суверенний борг і фінансові трансакції із санкціонованими об’єктами. Наразі він має дуже широку підтримку в Сенаті і є більш ніж 80 співавторів, тобто така кількість, що може подолати вето американського президента, в разі необхідності.
Водночас у Трампа хочуть внести корективи, тож треба дивитись, наскільки вони змінять зміст законопроєкту.