Гарантій немає, однак у Трампа з’являється можливість “перекласти відповідальність” на когось іншого в неможливості вирішити конфлікт та укласти угоду, якщо щось піде не так.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Чи будуть санкції, дає хтось гарантію? Важко сказати, тому що вже було “2-3 тижні” неодноразово.
При цьому, чи не складеться все так, що інвестиція в озброєння – це дуже класно, НАТО буде закуповувати, адже це вже не передача зброї, бо це не за рахунок американських кошті, він не згадує про ті $3,8 млрд, що залишились після Байдена, а каже ні, а каже, що буде купуватися, що зброя має бути продана країнам НАТО, які її розприділять Україні. Мають укласти відповідні контракти, адже НАТО , як таке, саме не може. Німеччина, Норвегія зголосились, вочевидь будуть інші. Це добре, що ми знайшли шляхи, яким чином в подальшому постачати зброю Україні, як вона буде закуповуватись. Раніше не було ясності в цьому питанні, а зараз ми отримали відповідні механізми”, – зазначив він.
Однак, за словами фахівця, виникає запитання, чи після цього всього, не почне Трамп тиснути на Україну, в рамках ухвалення угоди?
“Тобто перед ухваленням рішення сісти, почекати, обговорити, подивитись ухвалювати чи ні. Подивитись, може десь Україна щось не так зробила, десь по зброї і так далі. Ще немає ясності, як швидко ми це все будемо отримувати по часу. Питань виникає на сьогоднішній день багато”, – вказує військовослужбовець.
Мусієнко відзначив, що добре, що стало ясно, які країни готові з нами співпрацювати, а також те, що Трамп змінює риторику по відношенню до росії. Окрім того, що з’явилась ясність щодо систем ППО та ракет до них. Це все “плюси”.
А от з мінусів фахівець відзначає відсутність санкцій “прямо тут і зараз”. Розуміння для путіна, що Трамп “остаточно не закриває двері”. Цим може скористатись путін, а потім під час складнощів, Трамп матиме шанс перекласти відповідальність на інших, в тому числі на Європу, яка “невчасно щось там закупила та поставила”. Далі буде видно, як розвиватиметься ситуація.