Новий конфлікт на Близькому сході між Ізраїлем та Сирією, який розпочався з новою силою, набрав обертів та поки зупинився. Тим часом росія втрачає вплив в регіоні, а також на Кавказі та в Азії: Вірменія йде з ОДКБ в ЄС, налагоджує стосунки з сусідами, а Китай, не вірячи в росію, розпочав підготовку до захоплення Тайваню, які готуються до боїв в міській забудові.
Про це каже військовий експерт, Олександр Мусієнко.
Ізраїль розпочав військову операцію та завдав ударів по Сирії. Атаковано Генштаб у Дамаску, а також палац президента. Поряд з тим на територію держави заходять друзи.
“Це такий народ, який проживає на Близькому Сході. Нову сирійську владу підозрюють у вирізанні друзів на Півдні країни, тож Ізраїль вступився, скористався цим і вводить війська в район Голанських висот. Історія не нова, триває з 1948 року, з першого арабо-ізраїльського конфлікту і продовжується дотепер”, – каже експерт.
Однак Мусієнко відзначає, що цікавим є те, що “дякують Трампу” і в столиці Сирії, Дамаску, і в столиці Ізраїлю.
“Після того, як втік Башар Асад і став новим президентом Ахмед аш-Шараа, то почалось налагоджування стосунків із США. І санкції зняли, і президент дякував Трампу, в сирійських містах висіли плакати “Thank You, Donald Trump, US president”. Тобто, вони дякували. Але плакати із подяками американському президенту висять і в ізраїльських великих містах, цікаві паралелі. І одні, і інші готові підтримати кандидатуру Трампа, як Нобелівського лауреата з премії миру і це було б епічно. 2 країни, які між собою воюють, дякують Трампу і подають його кандидатуру на Нобелівську премію миру”, – зазначив фахівець.
Вони нібито домовились про перемир’я, але ситуація хитка і може в будь-який момент відновитися. Близький схід – це така велика “порохова діжка”. Однак що це означає для України?
“Конфлікт може відновитись, перерости в більші масштаби, можуть долучитись хусити з Ємену, які атакують Ізраїль. Фактор Ірану, як би там не було, Ліван, Сирія, певні групи бойовиків, різного роду терористичні організації, на них Іран сьогодні зберігає вплив, тож їх інтерес там є. Також Іран може скористатись шансом та атакувати якісь об’єкти в Ізраїлі чи американські авіабази. Користуючись тим, що прогресу в перемовинах немає, попри зусилля, Тегеран відмовляється, хоча з Вашингтону надходили певні сигнали. Тож для нас зростають виклики і загрози, що “чорний лебідь” може прилетіти з Близького Сходу і це важливо розуміти з усіма деталями та витікаючими, зокрема стрибком цін на нафту, переключенням фокусу уваги, інформаційного простору та великих гравців російсько-української війни на ситуацію на Близькому сході. Такі ризики присутні”, – підсумував експерт.
Мусієнко також відзначає те, що про росію на Близькому сході вже ніхто не згадує – агресор лише думає, як зберегти там свої бази, а іншого впливу й більше немає.
Другий момент, що на Закавказзі росія теж втрачає вплив – Вірменія прагне до ЄС (проголосовано в законодавстві), а також Пашинян заявив, що скоріше за все Вірменія вийде з ОДКБ через відсутність тієї ролі від росії.
“Недалека перспектива, коли Вірменія попросить росію залишити її територію, зокрема військову базу в Ґюмрі. Тож росія втрачає вплив. Пашинян вживає кроки до відновлення нормальних відносин із Азербайджаном і сказав, що Карабах треба було признавати азербайджанським значно раніше і не допускати кровопролиття. Також Пашинян налагоджує відносини з Туреччиною, яка є значним гравцем в регіоні, союзником і партнером Азербайджану, і це теж стратегічний хід, аби налагодити відносини, шукаючи точки опори. Їм важко, виходячи із географічного положення, але вони шукають точки дотику, аби не загострювати ситуацію, вийти на співпрацю з ЄС, Франція є основним провідником вірменських інтересів. Тож путін і тут втрачає вплив”, – відзначив фахівець.
Тим часом Тайвань розпочали тренування боїв в щільний міській забудові, готуючись до відбиття атак Китаю.
“Зрозуміло, там противники – материковий Китай, інших не розглядаємо. Китай переключається і це повязано з тим, що Пекін хоче інтенсифікувати процеси з Тайванем, оскільки у Сі Цзіньпіна, за попередньою інформацією, міг статися інсульт і в нього не дуже добре зі здоров’ям, цим користуються “яструби” з Китайської комуністичної партії, використати це і не вірять, що росія дуже довго здатна триматися , починати ще якусь велику війну з країнами НАТО, тому вони не впевнені” – зафіксував Мусієнко.
Тож за цим всім видніється втрата Росією великого впливу, від неї тікають союзники і партнери, Україна це зрозуміла, тож нехай всі розуміють вислів Хвильового: “Геть від Москви!”.