США заявляли про санкції проти росії, а Туреччина допомагає наблизити позиції обох країн ближче одна до одної. Однак все вирішиться силовим методом: “хто сильніше, той і правий”.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Експерт вказує, що глава США Трамп до 23 липня оголосив про можливе запровадження жорстких санкцій проти росії та країн, які купують її товари (нафту, газ, уран та інші мінерали).
Зокрема, роль Туреччини, як і раніше, посередництво. Глава МЗС Фідан заявив, що сторони домовились обговорити меморандум, запропонований під час другої зустрічі в Стамбулі. В першу чергу, це додаткові обміни полоненими.
“По суті на сьогоднішній день прориву очікувати не варто, але це важливо для України, оскільки ми поводимо себе максимально конструктивно, прагматично, адже навіть під час таких форматів та етапів, досягти обміну полоненими, вже є важливим. Якщо вдасться дійти далі, щодо припинення вогню – це теж результат”, – відзначив фахівець.
Мусієнко каже, що єдиний можливий рух до цього – лише через позицію сили. Прикладом цьому є ірано-ізраїльська війна.
“це є приклад для нас, яким ми рухаємось і закликаємо до цього партнерів, в першу чергу США”, – зауважив військовий.
Він нагадав, що і головнокомандувач ЗСУ Сирський, і президент Зеленський говорили про те, що на росію можливо тиснути лише через далекобійні удари по її території та важливим об’єктам.
“Попередні раунди перемовин, перший відбувся 16 травня. В Стамбулі тривав менше 2 годин. Була домовленість про обмін полоненими, 1000 з кожного боку. Жодного прогресу щодо решти питань не було досягнуто. 2 червня відбувся другий раунд перемовин. Чергова домовленість про обмін важкопораненими і тяжкохворими. Поточний стан є продовженням зусиль, тобто те, що відбувалося. У мене є великі сумніви, що росія готова до якогось конструктиву. На них треба тиснути, бити по їх території, знищувати на полі бою, застосовувати всі елементи тиску і санкцій проти агресора. Тоді, можливо, і буде якийсь прогрес”, – підсумував експерт.