Радник президента США з питань нацбезпеки, Джейк Салліван, прийняв двояке рішення щодо України, підтримувати її для посилення її важелів впливу і зменшення сил росії одночасно, уникаючи ескалації з нею.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко з посиланням на відомого авторитетного журналіста, Девіда Ігнатіуса.
“Салліван і його колеги намагалися подолати дві гарячі війни на Близькому Сході та в Україні й потенційну ядерну конфронтацію з росією. Як і Байдена, Саллівана критикують за те, що він не використовував американську силу більш рішуче, але послужний список показує, що під час криз він демонстрував рідкісну здатність вести негласну дипломатію. Так от, як працював Салліван? Ігнатіус привідкриває для нас таємницю”, – відзначив Мусієнко.
Він використовував 3 канали для стримування Москви. Щоб виграти час, він попросив Рафаеля Гроссі, главу Магате, відвідати Україну для розслідування звинувачень проти росії. Під час візиту він не знайшов жодних підтверджень використання “брудної бомби”. Другий канал був спрямований безпосередньо на росію, щоб чітко попередити путіна про відповідні ризики. Салліван вказав, що рф зіткнеться з катастрофічними ризиками, Байден надіслав агресивного листа, а глава ЦРУ Бернс з колегою Наришкіним й попередив, що США знищить російську армію в Україні, якщо рф застосує ядерну зброю. І по-третє, звернувся до президента Китаю, Сі Цзіньпіна, з доказами глави ЦРУ що документують активний розгляд росією питання про застосування ТЯЗ з главою міністерства державної безпеки Китаю.
“Я знаю, що багатьом не подобається Салліван. Але він виконував важливу і корисну роботу на посаді. Єдине, що критика про бракування лідерства, рішучості й сильних рішень є не пустими по відношенню до Саллівана. От навіть стосовно знищення російських сил в разі застосування ядерної зброї. А якщо ні? Чому не вжити “надамо Україні такі можливості, щоб вона завдала таких ударів по російській армії на окупованій території України і на території росії, які фактично будуть доволі болючими для ворога. Ось саме про яку рішучість та її відсутність йде мова”, – підсумував експерт.