Росіяни намагаються шукати нові способи впливу на українське суспільство, військовий потенціал ЗС та можливі шляхи підтримки.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“У 2022-му, коли США тільки почали активізовувати поставки озброєння для України, росія погрожувала країнам НАТО, вказуючи, що це озброєння та території стануть легітимними об’єктами російських ударів. Тоді неназваний високопосадовець Пентагону відповів, що нехай росіяни навіть не сподіваються, адже вантажів буде багато, а шляхів їх доставки буде ще більше. Ми всі прекрасно розуміли, що ворог шукає і вишукує цілі для власних ударів”, – вказує експерт.
В той же час, Мусієнко відзначає, що по-перше Україна разом з партнерами робить усе для убезпечення цих вантажів. По – друге, оголошення у медіа не є фактичною командою на перевезення – воно може бути транспортовано, як раніше, так і пізніше.
“Саме тому в адміністрації Байдена і вказують, що не встигнуть передати все за власної каденції, адже поставок багато й вони будуть розтягнені у часі, навіть за президентства Трампа. Очевидно, що це робиться з усіма факторами безпеки й нерозголошення, коли і як ці пакети прибувають”, – відзначив фахівець.
Стосовно російських ударів, то Мусієнко висловлює думку, що російські удари не вийшли за межі тих планів, які раніше були окреслені.
“Ворогом було заплановано приблизно 5-7 ракетно-дронових ударів за останній період. Ті, які почалися з кінця листопада і зараз продовжують готуватись. Ресурсів у них залишилось на 2-3 атаки, які росія планує провести протягом січня. Тобто вони не збираються затягувати, а зроблять це найближчим часом”, – каже експерт.
Мусієнко вкотре відзначає причини, які “прості й лежать на поверхні”.
“Підходимо до екватору опалювального сезону, тому треба бити по енергетиці, адже далі це буде менш ефективно. Так, влітку були вимкнення, але катастрофи не сталося. Тому рф намагається зараз максимально активізуватись, адже інших варіантів немає. Тактику росія змінила, адже удари по енергетиці бувають різні: то комбіновані, з використанням крилатих ракет, балістики, змінюють траєкторію, вдосконалюють ракети, маршрути польотів, ставлять більше теплових пасток, збільшують кількість шахедів, тощо. Але загальна стратегія – без змін”, – підсумовує експерт.
Це удари по енергетиці, об’єкти розподільчої генерації, підстанції і так далі, об’єкти атомної генерації, газові сховища і тд. Є серед цього і військові об’єкти, але передусім це тилова інфраструктура, яка на їх думку зламає опір українців, деморалізує тощо.