Українське військо адаптується до актуальних та перевірених військовими силами інших країн стандартів, а також впроваджує реформи, які будуть корисні у війні.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Цей досвід був обраний через те, що треба якомога краще об’єднати військові контингенти починаючи від взводу, роту, батальйону, бригади об’єднати їх в з’єднання, які будуть краще координовані, організовані та ефективно виконувати завдання. Такі формування є на рівні дивізій або армійських корпусів”, – вказує експерт.
Мусієнко згадує, що Україна проходила різну еволюцію, адже після розпаду СРСР у нас в спадщину лишились радянські корпуси, принцип формування, велика кількість військовослужбовців (майже 1 млн діючих військових). Далі пройшли різні етапи: і реформування, і скорочення, і недофінансування, і часи Януковича, коли армія ще більше скорочувалась. Це призводило до питань, а “чи потрібні армійські корпуси?”.
“Зараз, коли триває повномасштабне російське вторгнення, виникла необхідність якомога краще врахувати і міжнародний досвід, і досвід який був, і адаптувати до стандартів НАТО наш досвід, який є внаслідок цієї війни. І ухвалено рішення покращити саме організаційну структуру, удосконалити управління і координованість підрозділів. Зараз подібні до цих функцій виконують ОСУВ та їм підпорядковані ОТУВ та подальші вертикалі. Аби удосконалити цю структуру і пропонується Верховним головнокомандувачем ця формула запропонована Головнокомандувачем, що полягає в необхідності армійських корпусів, що можуть бути чисельністю загальним правилом 40-50 тисяч військовослужбовців, що за реформою відповідатимуть за певні ділянки фронту. Тут буде чітка відповідальність, підпорядкованість та організованість”, – каже експерт.
Окрім того за думкою Мусієнка через чисельність ЗСУ покращить керованість та організованість нашого війська. Враховуючи міжнародний досвід, це може ефективно працювати в нашому випадку.