Активна маневрова оборона наших військ має на меті кілька цілей, зокрема це максимальне нанесення втрат та призупинення наступальної активності ворога.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Є ще наступні дії, коли виникають дві вищезазначені передумови, наступає третя, яка полягає в використанні можливості для точкових, локальних та інших контрнаступальних дій. Про це всі у військово-політичному командуванні, що операція, яка триває, має характер саме активної маневрової оборони. Відтак створюються ситуації, коли відновлюються та займаються позиції, якими раніше володів ворог, але потім відновлюється контроль нашими силами”, – каже експерт.
Мусієнко підсумовуючи всі вищезазначені факти та інформацію аналітиків, експертів та інших оглядачів вказує на тому, що за січень темпи та кількість атак знизилась.
“В лютий ми входимо теж з фактами та тенденціями до зменшення. Факт збиття Су-25 під Торецьком це є свідченням, що ворог йде ва-банк. Є факти, що росія звідусіль витягує військових, поранених та кидає в штурми. В тому числі багато активізації військової поліції та росгвардії, аби втримати ситуації з дезертирством та утримувати ситуацію зі штурмами на достатньому рівні. Російські війська в наступі з жовтня 2023-го року, протягом двох років контингент нарощувався, в тому числі на окупованих та наближених до ДКУ територій, то зараз ці резерви закінчуються”, – вказує експерт.
Експерт підсумовує, що наразі ситуація в росіян дійшла до ситуації, коли цей резерв треба формувати знову. Тепер головне питання, як швидко рф підготує та розгорне потрібну кількість військових формувань, а ще до того, як зможемо відреагувати ми та наші партнери на це.