Водночас угорці називають “яструбами війни” не людей з Кремля, а осіб з Європейського Союзу, які “готові розвалити будь-який мирний план й вести війну надалі”.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Орбан навіншував, що якщо Франція та Німеччина не змінять своєї позиції, то з часом Європейський Союз розвалиться зсередини й не потрібно буде докладати до цього зусиль. Проте я вважаю, що не розвалиться, “нє дождьотєсь”, тож повторюсь, ті для кого справжні європейські цінності не є пустими словами – ті гуртуватимуться довкола України. Наша країна, ми маємо повірити в себе. Це не пусті слова, це факти, підкріплені діями з 2014-го року, а потім й після вторгнення з 2022-го року. Ми показали прикладом свою міцність”, – зауважив експерт.
Зеленський виступаючи, закликав до створення нової європейської армії, нового безпекового союзу, про який європейці говорили давно. Зокрема вже останні 30-40 років описували окремі події та обставини, які мають скластися для цього.
“Бувають такі моменти, які мають шокувати та пришвидшити. Це не тільки “чорні лебеді”, а події та рішення, які пришвидшують звичайний стан речей, зокрема події та дії, про які думали та говорили, але не поспішали ухвалювати. Одним з моментів таких стало повномасштабне російське вторгнення. Другим – позиція адміністрації Дональда Трампа щодо підтримки Європи. Тому зараз ідея про створення європейського оборонного союзу, армії об’єднаної Європи, виходить на перший план. Україна проштовхує її на перший план. Наразі її підтримують Франція, інші країни, а надалі її мають підтримати всі, хто має здоровий глузд, хто прагне не допустити руйнації міжнародно-визнаних кордонів, цінностей, втручання у внутрішні справи, порушення суверенітету й так далі”, – зауважив фахівець.
Мусієнко підсумовує, що навіть генсек НАТО вказує, що потрібно збільшувати вклад в Альянс більше 3% ВВП, надавати й вкладати у власну безпеку й оборону, підтримувати зусилля з колективної безпеки.