Зараз ми спостерігаємо успіхи Сил оборони України в завданні далекобійних та тилових ударах вглиб російської території.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Першим можна визначити успіхи в завданні ударів в тил російської території. Статистика іде по наростаючій, адже ще півроку тому й близько не було подібної частоти, хоча вироблялися дрони, створювалось СБС, долучались СБУ, ГУР та інші, але ми могли констатувати 1, максимум 2 атаки на тиждень. Навіть подекуди починали з атак раз на два тижні. Зараз можна сказати, що частота та інтенсивність ударів зростає. Щодня є подібні зведення від Генерального штабу про успішні удари”, – вказав експерт.
Ще у 2022-му році Україна тільки мріяла про подібні можливості, а зараз для цього є відчутний прогрес.
“Друге, що стосується об’єктів про які повідомляють джерела ГУР і в чому важливість успішних ударів – південні області або регіони рф, краснодарський край, ростовська область багато відповідають за логістичне направлення угруповання на т.о. території нашої держави. Штаби армії, що бере участь у війні від 2022 року дислокується в Краснодарському краю, а ростовськ аобласть бере участь в переробці паливо-мастильних матеріалів для російської армії. Окрім того це надходження до російського бюджету. Попри санкції, нафта становить все ще значні надходження до російського бюджету, що потім скеровується путіним на ведення агресивних дій”, – підсумовує експерт.
Це в свою чергу дає значні фінансові можливості для утримання армії та найманців рф. З іншого боку, ці ресурси використовуються для хімічної промисловості, яка активно укріплює ОПК рф. Окрім того Україна має певні далекобійні обмеження, саме тому максимально ефективно застосовує наявні інструменти.