Вони є одними з тих голосів постійної підтримки позиції України, коли в Європі збільшується число голосів супроти української підтримки.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Дивна ця позиція, адже вони віддають все, що мають, беззаперечно підтримують нас, допомагають практично, як на військовому, так і на політичному рівнях, це голоси на підтримку нас в Європейському Союзі. На противагу таким державам, як Словаччина, яка в особі Фіцо тепер офіційно подає запит на скасування допомоги Україні, як фінансово, так і у військовому напрямку. Це додатковий голос до прем’єра Угорщини Орбана, який підтримав тези Трампа-путіна на противагу балтійським країнам, які розділяють позицію по підтримці України”, – вказав він.
Мусієнко зазначає, що консенсус в Європі завершився. Якщо раніше це були нападки в публічних заявах, дописах, то тепер настала черга офіційних листів та урядових рішень. Тож такі гучні голоси на підтримку України, яких не запросили до Лондона, є дуже дивним сигналом. Однак в Лондоні будуть присутні інші цікаві представники:
“Глава МЗС Туреччини, Хакан Фідан, говорить і закликає росію та Україну відновити переговори прямі саме в Туреччині. Він проінформує європейських лідерів про зусилля Туреччини щодо пошуку справедливого і тривалого миру, підтвердить прихильність до терцілісності й суверенітету України, нагадає про перемовини у 2024-му році, а також зосередить увагу на тому, що всі сторони мають бути зосереджені на тривалій регіональній безпеці”, – передав новинні вирізки Мусієнко.
Ще він нагадав, що Туреччину нещодавно відвідував Зеленський і це добре, що її запросили. Також там був глава мзс рф лавров, а ще там відбувались в Стамбулі перемовини між США та рф щодо діалогу та відновлення зв’язків, а наслідками якого відбулось призначення посла.
“Взагалі Туреччина та Британія мають серйозні зв’язки, зокрема після того, як Річард Мур (очолює спецслужбу МІ6), був послом у Туреччині, а країна розглядається, як майданчик для організації самітів у майбутньому, але не думаю, що це будуть прямі перемовини. Але цілком можливо це будуть якісь непрямі зустрічі із залученням інших країн”, – зауважив експерт.