Це залежить від певного типу військових ресурсів та часових рамок.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Тут треба дивитись в розрізі про який тип і вид зброї говоримо. Якщо про системи ППО та ракети – аналоги в Європі є. Однак обсяги виробництва значно поступаються американським обсягам. Для нас найбільш критичне саме протибалістичні системи та ракети. Ворог часто застосовує Іскнадер-М та KN-23 для нанесення бойових ударів та точкових атак. Ця сфера потребує найбільшої інтенсифікації”, – вказав експерт.
Інші системи та сфери захисту в повітрі більш представлені, тож Європа може покривати наші потреби.
“Окрім систем Петріот, найбільша потреба також в системах Хаймарс, яким немає аналогів, але їх можна частково замінити дронами. Артилерія, бронетехніка, снаряди, це готова компенсувати Європа. Але є питання часових проміжків. Перевага в тому, що Америка має більше техніки на складах. Можуть швидше її відремонтувати, модернізувати та постачати, в Європи ці обсяги менші. Тож тут вже питання виробництва. Тож тут будуть піднімати питання виробництва, інвестицій, програми співпраці з Україною, реалізацію спільних проєктів”, – підсумовує фахівець.
Європа багато отримувала сигналів від Трампа та його адміністрації щодо зменшення американської присутності, допомоги, а також неодноразову критику стосовно російської нафти, підтримки України тощо.