путін це не про безпеку Європи, а якраз навпаки, саме тому європейські держави мають врешті-решт стати сміливими в цьому плані.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Тут же інакше неможливо. Ви або відправляєте війська незважаючи на позицію Кремля, або не відправляєте. Годі очікувати, що путін просто так візьме й погодиться на те, щоб війська країн ЄС перебували в Україні. Він і лавров про це неодноразово заявляли, вказуючи на “червоні лінії”. Тож можливо це робити лише за рахунок односторонніх рішень”, – вказав Мусієнко.
Також вказується, що потрібно нарощувати підтримку України і українські Збройні сили мають бути підтримані Європою настільки сильно, щоб мати змогу успішно протидіяти загрозам від рф в майбутньому.
“Якщо це передбачає те, що Франція продовжить виробляти зброю для України, постачати її, продовжить навчати українських військових та забезпечувати їх необхідним озброєнням, обладнанням, амуніцією, надавати розвідувальну інформацію, ділитися даними, які вони мають, то це звичайно добре на майбутнє, адже українська армія має бути великою. Народ готовий до спротиву, адже це запорука нашої безпеки”, – вказав фахівець.
Україна робить власні кроки для покращення ситуації, це і зброя, і підготовка, і далекобійні ракети “Довгий Нептун”, однак нам потрібна сильна позиція Заходу, й не тільки на можливий післявоєнний етап.
Також відомо, що президент України теж відреагував на заяви очільника Кремля стосовно миротворчого та військового контингенту країн-партнерів в Україні, вказавши, що “це не справа путіна”. Він додав, що це не варте уваги, адже думки росіян завжди будуть протилежні до безпекових потреб України. Путін має можливість вводити іноземні контингенти на територію росії, але це не його справа вирішувати, які сили мають бути (або не мають бути) на території України.