Зокрема Ірану, проте президент США продовжує вірити, що з російським диктатором путіним можна домовитись і без санкцій.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Чомусь він розпочав її не проти росії, не проти путіна, з яким гадає, що може домовитись, все буде нормально, дослухається США і без санкцій, в чому ми можемо мати сумніви, адже путіна можна тільки змусити, інакше він буде брехати, маніпулювати, крутити хвостом і намагатися під різними приводами продовжувати війну і намагатися робити вигляд, що росія готова до перемовин. Тож путіна можна до цього лише примусити, про що неодноразово говорив президент Зеленський”, – нагадав фахівець.
Трамп вирішив розпочати війну проти єменських хуситів. Хто це такі?
Це група шиїтів, на Півночі Ємену, яка сформувалась наприкінці 90-х та яку підтримує Іран. Вони розпочали операцію у 2014-му в Ємені, захопили столицю і намагались встановити свою владу, проте операція західної коаліції, в т.ч. за участі Саудівської Аравії, їх активність та вплив значно зменшили.
Під час атаки ХАМАС на Ізраїль у 2023-му, хусити виступили на боці терористів, та здійснили ряд атак в бік Ізраїлю за участі зброї, яку вочевидь передавали Іран, КНДР та можливо рф. Також атакували ракетами або БпЛА торговельні судна, які прямують через Аденську затоку до Суецького каналу , найбільш розповсюдженим торгівельним каналом між країнами Південно-східної Азії та Європи.
Хусити становлять загрозу та перешкоди судноплавству, тож відновлена коаліція, що передбачала знищення та відновлення ударів по позиціям хуситів, аби зменшити їх вплив на торговельні шляхи морського сполучення. Удари завдавались і за адміністрації Джо Байдена, що було раніше, але не вдалось вгамувати хуситів.
“Зараз це хоче зробити Дональд Трамп. Чому? Вочевидь Трампу потрібна маленька переможна війна, як вони думають. Мета – продемонструвати рішучість, силу, підняти рейтинги та показати позиції США у світі. Чому взагалі це питання виникло? На теперішній час з’явилось серйозне невдоволення американського істеблішменту, медіа, простих людей, які незадоволені діями чинного президента та його адміністрації. Зокрема опитування The Hill показало, що 55% опитаних американців незадоволені діями та політикою Трампа відносно росії, а це може позначитись на безпеці США та всього світу”, – зауважив експерт.
По-перше, це видання, зауважив фахівець, не має великого впливу в США, але його назва, що перекладається, як “Пагорб”, вказує на те, що воно орієнтоване на Конгресс, його читають конгресмени, сенатори, які впливають на політику Штатів, тож йде тиск.
По-друге, відсутність рішучості та сили, принаймні в тому, що Трамп шукає ключі до росії, а не нав’язує власний сценарій. путін не погоджується на це, висуває вимоги, умови, однак США ігнорує ці факти й очікує чергових домовленостей.
“До речі, держсекретар США Рубіо провів телефонну розмову з міністром МЗС рф Лавровим, де обговорювалися відновлення відносин. На тлі цього Трампу потрібно продемонструвати рішучість. Другий момент, що США планували скасування санкцій Ірану, в обмін на те, що країна забуває про свою ядерну програму. Наразі відомо, що Іран або може вже мати ядерну зброю, або суттєво до цього наблизився Тож аятола Ірану зібрав військове та політичне крило Ірану, а потім ухвалив відповідь, що “Іран не веде переговорів з урядами агресивно налаштованих країн”. Це вкотре відкинуло ініціативи США та показало нічого хорошого Вашингтону. Хоч поки немає атак на Іран та іранські міста, проте атаки на хуситів та “іранські проксі” є певним сигналом Тегерану, що краще б не відкидати пропозицій Вашингтону”, – підсумував експерт.