Ця розмова тривала близько двох годин, тож увійде в історію, як рекордна за тривалістю.
Про це каже військовий експерт і військовослужбовець Олександр Мусієнко.
“З самого початку анонсувалась прес-конференція президента США, проте він її не провів. Є заяви Білого дому, а також заяви Кремля. Вони відрізняються, що прогнозовано і очевидно. Ще начебто має відбутись телефонна розмова президента Трампа з президентом Зеленським за підсумками розмови з путіним”, – зазначив Мусієнко.
Також експерт описує основні особливості цієї розмови, зокрема путіна-”історика”.
“путін очевидно знайшов слухача Трампа для своїх історичних лекцій, яких було можливо менше, а Трамп можливо або дійсно любить історії, або прикидався. Але розмова між тим відбулася”, – каже він.
Також, фахівець взявся описувати та розбирати заяви сторін, адже заява Кремля в рази довша, аніж у Вашингтону.
“От що говорить Білий дім. Трамп і путін говорили про необхідність миру, припинення вогню в Україні, обидва погодились, що конфлікт має завершитись міцним миром, підкреслили покращення двосторонніх відносин між своїми країнами. Йшлося про “енергетичне, інфраструктурне та технічне припинення вогню”, зокрема в Чорному морі. У той же час, поки я записую відео, шириться повітряна тривога, в морі є носії калібрів, підтримує стратегічну авіацію, Росія продовжує готуватися до можливих ударів по Україні. Знову путін тягне час. Для Трампа “близький час” може означати завтра, для Путіна – через кілька тижнів. До того буде завдаватись удари, нав’язуватись свої умови, а путін буде ваньку валяти і говорити ще щось там робити”, – відзначив військовий.
Обидва лідери обговорили ситуацію на Близькому сході, потенційну співпрацю там, як запобігання майбутнім конфліктам, зійшлись на тому, щоб Іран ніколи не мав можливості знищити Ізраїль.
“Пам’ятаєте була вимога, що рф не постачатиме зброю дружнім країнам і вимагає від США не постачати зброю Україні та країнам східного флангу НАТО. Однак рф готова кинути Іран, який допомагав їй шахедами та іншим. Це все, що треба знати про росію, як союзника. Сподіваємось, що в Ірані це проаналізують та зроблять відповідні висновки та переорієнтування”, – каже експерт.