Країни мають величезний потенціал співпрацю, включаючи економічні угоди, геополітичну вигоду, коли буде досягнуто миру.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Багато лицемірства і фарисейства, щодо “привєржєності миру”, це зрозуміло, а от щодо ініціативи президента США щодо 30-денного перемир’я, вказується ряд моментів, які стосуються забезпечення контролю по всій лінії фронту, ризики стосовно недоговороздатності київського режиму, потреба у зупиненні мобілізації в Україні, а наближенням до миру є повне припинення військової допомоги і розвідданих Києву. Ось умови висунуті путіним. Ця деталь свідчить про те, що вони домовлялись і саме ця умова є зворотнім, щоб рф не надавала зброю Ірану. Важливо, як на це реагуватиме офіційний Київ, побачивши пастки”, – вказав фахівець.
Важливо розуміти, чи буде тиснути Трамп на Україну, коли справді почнуться консультації та чи буде виконуватись цей “список хотєлок путіна”?
“Зараз бачимо, як Україною шириться тривога, загроза дронів, бачимо, що нічого не зупиняється. І позиція Трампа полягає в тому, аби домовлятися за будь-яку ціну, аби досягти режиму припинення вогню. І зробити це якомога швидше. Ось що потрібно констатувати. Процес далі непростий, нам потрібно обговорити технічну складову, але ситуація наразі така. Головне, щоб зараз не було тиску на Україну, а такі ризики присутні й це треба розуміти”, – підсумував фахівець.