Однак те, що пропонує Вашингтон не демонструє демократичного духу.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Ця війна показала , що енергетика не є лише виключно економічною складовою, а вона є частиною національної безпеки держави, тому й приділяється цьому така велика увага. В той же час ця війна йде не лише за енергетику та корисні копалини. Вона ведеться за принципи, за свободу, за волю. Якщо цього не буде, то не буде нормальних можливостей вести економічне життя, як би нам хотілося”, – вказав експерт.
Стосовно коментарів США, то Мусієнко вказує, що це стадія перемовин й обговорення певних обставин, деталей. Окрім того він вказав, що в наших партнерів відсутнє якесь далекострокове бачення, яке полягає в певному розумінні.
“Партнерами з США пропонуються різні варіанти. Зокрема передача ЗАЕС під контроль Штатів. А чому не під контроль України? Раніше Україна чудово справлялась з цим, контролюючи станції, які під контролем МАГАТЕ. Для чого це американцям? Якщо захищати і вони візьмуться за це – окей. А для чого це з економічного боку? Експортувати електроенергію нам чи за кордон? І тут питання, чи вистачатиме електроенергії Україні, споживачам та підприємствам? Є багато питань, на які мають відповісти енерго-експерти. Я бачу, що такі пропозицію лунають, адже немає кінцевого рішення, як має виглядати міцний мир. В Штатах лунає такий бізнес-підхід – “давайте вирішимо проблему з економікою, а далі буде вирішено політичні питання”. Однак це не зовсім гарний варіант, притаманний Сполученим Штатам”, – відзначає фахівець.
Мусієнко вказує, що це більше притаманне Китаю, а не США, які будують міцні економічні зв’язки, а потім диктують свої умови.