На сьогодні ми не чуємо підготовки нових пакетів підтримки від чинної Адміністрації, проте навіть за умов укладення додаткових угод, навряд чи результат буде кращим.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Ми не чуємо ні про які рішення чи готовність оголосити новий пакет військової допомоги. За каденції Трампа ще жодного пакету допомоги не оголошувалось. Попередній датований ще 30-м грудня 2024-го року, напередодні Нового року. Ми ж розуміємо, що війна триває, висока інтенсивність, тож потрібна подальша перспектива в ресурсах та забезпеченні. Тому виникає питання, а що ж далі? Коли Трамп буде оголошувати пакети допомоги і чи буде оголошувати? Далі Конгрес буде на порозі розгляду та обговорення видатків допомоги, треба буде включати і Україну. Це виклик і нам потрібна ясність до кінця року”, – вказує він.
Як вказують західним виданням українські чиновники та військові, зокрема в Генштабі, росія планує наступні масштабні наступальні дії впродовж наступних 9 місяців, аж до 2026-го року. Зеленський вказував, зокрема французьким виданням, що здійснюється активність для майбутніх атак, зокрема на Сумському, Харківському та Запорізькому напрямках.
“Ось такі виклики, росія дійсно готується. Я говорив, що рф прагне провести весняно-літню кампанію за результатами якої вона може укласти перемир’я, із зупинкою бойових дій на певний час, інакше їм не відновитися на майбутнє. Інакше будуть виснажені незалежно від результату. А результати для ворожих військ можуть бути невтішні. Зокрема через превентивні удари, успішні оборонні дії, удари по території росії, які мають на меті досягти ефекту недопущення розгортання військ ворога в бойові порядки для наступу”, – відзначає фахівець.
Звичайно, Україні потрібна допомога, але США залишаються лідером допомоги Україні, попри різні проєкти та програми. Починаючи з розвідки і закінчуючи всім іншим.
Зокрема Зеленський зазначив, що європейці надають більший доступ до розвідки, а також укладають контракти на виробництво ракет. Однак величезна частка залишається за Америкою. Зокрема ракети до систем “Петріот”.
Також відзначається, що нібито очікується компенсування цього за рахунок угоди про корисні копалини, але на тлі “попередніх угод”, Україна може втрати багато ресурсів, а допомога від Вашингтону буде вираховуватись за “вже надану з 2022-го”.