Однак Україна продовжує стримувати рф, маючи в рукаві інноваційність, технології та стратегію, що дозволяє знищувати перевагу ворога в ресурсах.
Про це каже військовий експерт та військовослужбовець Сил ТрО, Олександр Мусієнко.
“Я підтримую таку точку зору, що ворог намагається цією тактикою нас виснажити. Для нас це також боротьба. Звичайно це війна на те, що кого виснажить першим. З точки зору оборони, легше виснажувати тих, хто в наступі. Україна має кращі позиції, аби виснажувати ворога. Не ми ж привели віслюків на фронт, а росія привела подібну гужову тягу для допомоги військам”, – нагадує фахівець.
Україні теж важко, зазначає Мусієнко, в рамках маневрової оборони доводиться відходити, а де-не-де контратакувати та отримувати кращі позиції, але робиться все можливе, щоб призупинити просування ворога.
“Роботизовані системи і дрони, якщо ми говоримо про припинення вогню, системи ППО, різні БпЛА та роботизована галузь буде відігравати більшу роль. Зокрема, щоб піхотинці не мали серйозного контакту з ворогом по всій лінії зіткнення. Це потребуватиме ресурсів та даватиме кращий відсоток збереження життя наших бійців. Це дає інновації, технології, що роблять наші сили ефективнішими, кращими, креативнішими та якіснішими”, – зазначив експерт.
Коли Україна зможе отримувати максимум від розвитку подібних систем, це демонструватиме кращі можливості та визначатиме силу війська. Як мінімум в обороні, адже якщо говорити про атакувальну міць – без сухопутної частини військ обійтись важко. Тому підготовка особового складу має тривати. Щодо стримувальної стратегії, оборони та знищення ворога – ця складова надзвичайно ефективна, адже знищення ворога на дистанції є вирішальним. Армія має лишатись сильною, навіть попри припинення війни та бойових дій.