Якщо війська країн-партнерів, за лідерства Британії та Франції, будуть присутні на території України, це дасть поштовх іншим країнам, що ще розмірковують над цим, для ухвалення рішень про розміщення військ на нашій землі.
Про це каже військовий експерт та військовослужбовець Сил ТрО ЗСУ, Олександр Мусієнко.
“Якраз Британія та Франція взяли на себе роль ось цього лідерства, забезпечення, аби ці війська зрештою були розміщені. При цьому інші країни, які в майбутньому готові долучитися, вони зможуть це зробити в разі відповідного формулювання та прецеденту, коли вони не заперечують цьому розміщенню”, – вважає фахівець.
Мусієнко звертає увагу, що в цьому питанні важливим елементом є подолати “вето путіна”.
“Це до речі для нас мірило, наскільки Європа готова зробити певні кроки і наскільки Європа готова піти навіть всупереч позиції Сполучених Штатів Америки, якщо необхідно це буде зробити. Розуміємо, що позиція офіційного Лондона і Парижа, як і позиція прем’єра Кіра Стармера та президента Емануеля Макрона в тому, що вони б хотіли отримати згоду від президента Дональда Трампа. Яким чином це собі бачить Трамп – тут є певні питання. Сподіваюсь, що він не заперечує. Побачимо по ситуації”, – вказує на важливі обставини експерт.
В той же час, Мусієнко підмітив позитивні новини по зброї, адже в Європі кажуть, щоб країни не відповідали на тарифні мита Штатів.
Міністр фінансів Франції Ломбар сказав, що члени ЄС обговорюють цифрові технології, а також згадав про регулювання, обмін даними та податкові інструменти. Водночас він застеріг він запровадження ЄС масштабних тарифів на весь імпорт за прикладом США, оскільки це матиме негативні наслідки для Європи.
Військовий експерт, Олександр Мусієнко, раніше вже пояснював, чому для України було б корисним, аби Європа не задіювала широких тарифних мит у відповідь на дії США, адже тоді ми фактично можемо отримати “менше зброї за ті ж кошти”.