Кожна війна додає свій розвиток технологій, даючи стрибок на кілька десятків років і наша війна не виняток. Роботизовані системи у різних сферах зараз допомагають українським бійцям і лише питання часу, коли на війні з’являться роботизовані гуманоїди.
Про це у своєму блозі розповів військовий експерт Олександр Мусієнко.
Кожна війна технологічно дає свій новий початок, додає певні інновації, зокрема БпЛА, системи РЕБ, наземні роботизовані системи, надводні безпілотні кораблі, автоматичні турелі, інші засоби озброєння, які могли б керуватись дистанційно.
“Погодьтесь, навіть би на стадії транспортування бійців до позицій і звідти б, евакуація, це б сприяло, і це та трансформація, до якої ми маємо прийти для того, щоб зберегти вартісні життя українських захисників”, каже Мусієнко.
Експерт зазначає, що є вже певні дані, що підтверджують зменшення кількості втрат особового складу на 30%, завдяки активнішому використанню роботизованих платформ. Про це повідомляє NV з посиланням на джерела в Генштабі. Відомо, що ЦНДІ ЗСУ проводить моделювання: невеликі логістичні платформи можуть забезпечувати бійців їжею, боєприпасами, набоями та усім необхідним, зокрема проводити евакуацію поранених з відстані у 5 кілометрів, на небезпечних ділянках фронту. Це не призводить до додаткових втрат, адже керування відбувається дистанційно. Зараз проходить стимулювання такої інноваційної діяльності та масштабування виробництва із постановкою на озброєння все більшої кількості бригад та в/ч СОУ. ЗСУ неодноразово показували, якими роботизованими платформами володіють.
“Дійсно, коли ми говоримо про такі платформи, це тільки частина того, що ми бачимо. Наприклад, той же Китай працює з роботами-гуманоїдами, які в першу чергу підуть на роботу до підприємств, фабрик, автозаводів, аби замінити і без того дешеву робочу силу, адже це фактично, моделювання людей, їх заміщення. Так само над цим працює компанія Ілона Маска, яка планує їх надалі випускати. Тоді виникає питання, якщо у 2025-му році ці роботи надійдуть на підприємства, заводи, організації тощо, скільки треба буде часу, аби вони з’явились десь у війні?”, – вказує Мусієнко.
Можливо не у 2025 чи 2026, але колись це станеться. Україні потрібно докладати зусиль, аби саме тут якомога більше можливостей та технологічних рішень втілювались у життя. Потенціал для цього є, а спільно з нашими партнерами ця діяльність може справді рятувати життя. Адже недаремно Зеленський в інтерв’ю північноєвропейським ЗМІ сказав, що на деяких ділянках фронту перевага росіян складає 1:8, що зумовлює відводити наші війська задля збереження особового складу.