Президент США робить заяви, які неможливо реалізувати через міжнародні договори та світові правила, зокрема в юридичній площині.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Багато було про внутрішню політику, а не про Україну, але щодо нас – це питання Криму. Журналісти запитали його про те, який статус півострова має бути. Він сказав, що Крим може залишитися під контролем росії й взагалі звинуватив в цьому Обаму (Барак, 44-й президент США – ред.). І це відбувається на тлі повідомлень в медіа, що росія буде апелювати до того, що Крим треба визнати російським. І якщо Україна не зможе з цим змиритися, то США зроблять це в односторонньому порядку”, – вказав фахівець.
Під час цього триває зустріч спецпредставника Трампа Стіва Віткоффа та кремлівського диктатора володимира путіна, які можливо й обговорюють в тому числі питання Криму.
“Хочу внести ясність, що Україна має говорити мовою фактів, аргументів, без емоцій, доводячи свою правоту. Зеленський публікував декларацію США, що вони ніколи не визнають анексії та окупації Криму росією. У світі немає механізмів міжнародного визнання країнами анексованої території. Такого немає з часів імперій, навіть вже після Наполеонівських війн та Другої світової війни, зокрема претензії Гітлера, світ не визнав. Навіть якщо Україна визнає, немає механізмів світових, тобто ми не можемо визнати незаконну дію”, – нагадує міжнародні правила Олександр Мусієнко.
Зокрема українське законодавство передбачає голосування у Верховній Раді щодо зміни кордонів, що зумовлює голосування конституційної більшості (300+1). Однак під час воєнного стану будь-які зміни в Конституцію – заборонені.
Крім того, Україна неодноразово публічно зверталась до світових лідерів, держав та партнерів про незаконну анексію та окупацію української території (зокрема Криму) росією. Також була створена “Кримська платформа”, що налічує десятки держав, які поставили собі за мету деокупацію Криму та повернення його до українського контролю. Багато справ пов’язані з Кримом та агресією росії у Чорному морі розглядались або розглядаються в міжнародних судах та інстанціях.