Вказується важливість зокрема із трьох пунктів.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Потрібно виходити з прагматичних інтересів. По-перше цей інтерес полягає в тому, що Україні важливо зберегти стратегічне партнерство із США. Друге, Україні важливо зберегти нормальні відносини, виходячи з цього партнерства, співпрацю, можливості надання допомоги від США і отримання пакетів допомоги чи то факт продажу зброї, яка має надходити. Дуже погано буде, якщо Штати відвернуться або зупинять надання цієї допомоги, роозвідданих, ми це вже бачили і в цьому могли пересвідчитися. Третє, питання відновлення. У питанні поствоєнного відновлення на це потрібні кошти, потрібні ресурси, потрібні інвестиції, на це потрібно вливання в економіку, реалізація спільних ініціатив, аби економіка й фінансовий сектор держави працював на найвищому рівні. Це те, що потрібно забезпечувати”, – вказує фахівець.
Виходячи з того, за словами Олександра Мусієнка, нам і потрібно укладення відповідної угоди. Це було підтверджено в тому числі українським прем’єром Шмигалем. Він зазначав про подальші кроки й дії української влади в питанні спільної угоди між обома країнами.
Однак паралельно з цим з’явилася інформація від FT про те, що американська сторона відправила українську делегацію на пів шляху до Вашингтону назад. Справа в тому, що США вимагали підписання угод одночасно (і рамкової, і детальної), але зі сторони України це неможливо, адже він потребує ратифікації українського Парламенту. Тож українська сторона попри всі ультиматуми, наполягає на підписанні лише рамкової угоди.
“Це може вкотре позначитись на американо-українських відносинах. Адже США багато що ставили собі у планування в тому числі в подальшому мирному врегулюванні, перемовинах, можливості запровадження більш жорсткіших податкових санкціях проти росії, підписання угоди про рідкоземи з Україною. Якщо це не підписується – позиція Штатів може змінюватися, коригуватися. Якщо інформація підтвердилася – буде відповідна реакція, зокрема і Трампа, і Венса, і Рубіо, щодо їх незадоволення. Сподіваємось, що вдасться залагодити і відшліфувати ці моменти, вказавши на підписання необхідного та відкладення іншого на майбутнє, що потребує ратифікації”, – підсумував Мусієнко.
Він зауважив, що всім вочевидь зрозуміла необхідність стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами.