Європа працює спільно з Америкою для тиску на росію через небажання миру.
Про це каже політичний та військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Тому коли я наголошую, що угоду про надра треба було підписувати і добре, що вона підписана з американськими партнерами, адже європейці орієнтуються на позицію США. Як би там не було. При всій сильній Європі, яку б ми хотіли побачити, при тому, що Європа субєктизується, але вона не може цього зробити, якщо не об’єднується навколо найсильнішої армії в Європі зараз – української. Це неможливо, якщо Європа не об’єднується навколо України. Однак зв’язок зі Сполученими Штатами потрібен. Поки не збільшили оборонні видатки, поки не виробляєте стільки зброї, поки не маєте таких спроможностей, тож саме тому європейцям потрібні США”, – вказує фахівець.
До того ж , Мусієнко посилаючись на видання Spiegel, вказує, що Трамп висунув черговий ультиматум Європі. Він зазначив, що американський президент не приїде на саміт НАТО, якщо не буде руху країн-членів щодо підняття видатків на оборону й безпеку.
“Ви знаєте, що США вимагають підняти видатки на рекордний рівень за час існування НАТО, – 5% від ВВП. У них йдуть дискусії, але позиція США залишається чинною: піднімайте видатки, інакше Трамп не приїде. Можливо його поведінка буде класичною для політиків цього століття, коли буде розвиток медіа, ШІ тощо. Він залишається в полі уваги, не перестає дивувати, шокувати”, – зазначив експерт.
Як зазначив глава МЗС Франції під час зустрічі з держсекретарем США Рубіо, що Європа скоординує 2 пакети санкцій, як за термінами, так і по суті. Це він пообіцяв зробити ще сенатору Ліндсі Грему.
“Тож бачимо, що Європа орієнтується на санкційний пакет, що пропонується сенатором-республіканцем Гремом. Сенатор, що підтримує Трампа, має проєкт закону про санкції та підтримку 72 сенаторів, що становить абсолютну більшіст для його прийняття 500% обмежень проти тих країн, які купують російську нафту, газ, уран й інші корисні копалини. Крім того розширити санкційний список щодо громадян росії та осіб, що допомагають росії обходити санкції”, – відзначив Мусієнко.
Водночас вже скоординовані певні обмеження проти росії між Держдепартаментом і Конгресом США, які можуть бути ухвалені найближчим часом. В той же час, поки путін опирається ініціативам США, Білий дім розглядає варіанти прямого тиску на Кремль. І що зазначає Мусієнко, в останні дні немає жодних критичних випадів в бік України, президента Зеленського, а в проконсервативних виданнях багато на підтримку України, проукраїнської позиції, а також критики навіть Трампа за недостатній тиск на росію. Ймовірно, президент США дотримується позиції, описаній 26 квітня, де він вважає, що “путін намагається його водити за ніс”. Тож США не можуть бути слабкими, а отже розглядають подібні сценарії.