путін запропонував перемир’я на три дні, водночас президент України нагадав про ініціативу США та скористався можливістю заявити про важливість припинення вогню на 30 днів.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Він зазначив, що якщо росія справді прагне миру, то потрібно погоджуватись на 30-денний формат. Це ідея, яку підтримали Сполучені Штати та Європа, разом з усім цивілізованим світом. Далі Зеленський серйозно каже – “не хочете припиняти вогонь на 30 днівЮ то ми не можемо гарантувати безпеку урядових делегацій, які 9 травня планують відвідати росію та побувати в москві на параді на червоній площі”, – вказав він.
До речі, список цих делегатів все зменшується і зменшується, адже під питанням багато відомих лідерів.
“Зокрема президент Сербії Александра Вучич, який навряд чи відвідає парад через проблеми зі здоров’ям. Раніше прем’єр Індії Наредра Моді відмовився поїхати до росії через військову конфронтацію із Пакистаном. Чітко зрозуміло одне – росія не може гарантувати безпеку.
Розбираємось, що такою заявою український президент руйнує чергові “скрєпи”, які вибудувані російською пропагандою. Вони стосувалися непереможності, сили, можливостей, які має росія, аби досягати успіхів. росія має сили тільки для тероризму, тільки для війни з мирними і беззбройними, що бачимо в наших містах. Коли ворог підступно та цинічно атакує цивільні міста, як Харків, Суми, Запоріжжя, Київ, Черкаси та інші міста. Ось їх справжнє обличчя”, – зазначив Мусієнко.
Як вказує експерт, також розвінчено один з головних міфів, як “Київ за 3 дні” до того, що “путін не знає, що робити з парадом”, адже боїться українських дій.
“Більше того, те що говорить Зеленський викриває відсутність у росії можливостей захистити урядові делегації, які планують приїхати. путін не є гарантом безпеки. росія ж зрозуміло почала вкидати плани про тимчасове перемир’я з 8 травня, адже їм треба безпека на параді. В той же час поки Україна мовчала, путін займався своїм улюбленим – поїздками та історичними переписуваннями, міфотворчістю, як от перейменування Волгограду назад в Сталінград”, – нагадав фахівець.
В той же час асоціативний ряд подій, що відбулись, наступний:
- 26 квітня вдала зустріч Зеленського й Трампа в Ватикані;
- певні висновки та заява Трампа до путіна в TruthSocial;
- американські ЗМІ, зокрема й консервативні, про санкції, можливості та ймовірності їх посилення проти рф;
- велика увага законодавчій ініціативі сенатора-республіканця Грема (500% мита проти країн, що купують в росії нафтопродукти, газ та уран);
- були підготовлені плани про санкції США проти росії, на розгляді в Трампа;
- підписання перших документів угоди про надра й рідкоземельні метали між Україно та США;
- США виділяють та ухвалюють рішення про перші пакети допомоги (продажу) зброї та військового обладнання Україні ($50 млн ліцензій на зброю, $300 млн на авіацію);
“Тому дуже правильно, що Україна виходить із сильною та принциповою позицією. Або Ви укладаєте перемир’я на 30 днів до 7 чи 8 травня із письмовими домовленостями, виключаючи будь-яку наївність, адже росія може порушувати свої ж “перемир’я”, зокрема на Великдень 20 квітня. Але сенс того, щоб укладати угоду, щоб передбачити всі важливі моменти зокрема від припинення вогню до моніторингу та чіткого контролю, введення іноземних військ під керівництвом Франції та Британії – це дуже принципово і важливо”, – зазначив Олександр Мусієнко.
Тож подивимось на реакцію Кремля та зокрема заяви путіна щодо того, що йому важливіше – перемир’я чи парад на 9 травня.