росія наразі має близько 45 тисяч військових в Курській області. Для порівняння, на початку української операції в цьому регіоні налічувався контингент у кілька тисяч військових.
Про це зазначив у своєму щоденному огляді на YouTube, військовий експерт Олександр Мусієнко.
Також відомо, що кількість північнокорейських військ в цьому регіоні теж збільшується. Як зазначив держсекретар США, Ентоні Блінкен, під час візиту у Південній Кореї, фіксується кратне збільшення бійців і за їх даними на тер. рф загалом перебуває близько 10 тисяч північнокорейських військ. За його словами, безпосередню участь у бойових діях ці війська можуть взяти вже найближчим часом. Також, вони не просто перебували в рф, а навчались керувати БпЛА, артилерією, РЕБ та операції по розчищенню окопів. За словами Блінкена, це свідчить про наміри рф повноцінно використовувати війська КНДР у бойових діях на фронті.
“росія справді готується використати північнокорейські підрозділи для безпосереднього ведення бойових дій. Ймовірно, для “м’ясних” штурмів та як елемент прориву. Чи використають всі 8 тисяч – побачимо, але цифра зростає, темпи перекидання в Курську область свідчать про підготовку 3-го етапу контрнаступальних дій на Курщині. Нагадую, що перші 2 етапи українські сили відбили, завдавши ворогу значних втрат. Тепер рф використає додаткові сили та засоби”, – вказує Мусієнко.
Експерт зазначив, що там вже перебуває 45 тисяч росіян, ще приблизно 8 тисяч північнокорейців становлять близько 20% додаткових військових сил. Так, їх не варто переоцінювати, але й недооцінювати теж не варто. Це бойова одиниця, навчена, а тому становить загрозу й без того меншій кількості українських сил в цьому регіоні. Окремо варто зазначити на тому, що рф залучила військо третьої держави, втягнувши її у війну, що є фактично новим витком ескалації.
“А як Захід відповідає на це? Ми бачимо візити до Південної Кореї, міністр оборони й держсекратр США говорять про гарантії захисту цієї країни. Я не маю нічого проти, бажаю миру і процвітання, але на цьому шляху хотілося б, аби вони не забували про Україну й двосторонні відносини з нами, з точки зору постачання зброї, боєприпасів, маючи дуже хороші виробничі потужності, які б стали нам у нагоді”, – підсумував Мусієнко.