Це називають суттєвою зміною політики спрямованої на допомогу Україні у війні з росією. Нечисленні підрядники перебуватимуть далеко від лінії фронту та не братимуть участі в бойових діях.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко з посиланням на дані Reuters.
Незважаючи на невелику кількість підрядників, це рішення допоможе гарантувати, що надане США обладнання може бути швидко відремонтоване в разі пошкодження.
“Це дійсно дуже важливий крок, щонайменше тому, що він пришвидшує питання логістики. Наприклад, на початку пошкоджений Patriot транспортували навіть не до Європи, а шукали можливостей транспортування до Штатів. Тож такі дії полегшують завдання. Шкода тільки, що такі дії є дещо запізнілими. Уявіть, що якби це було ухвалено раніше, скільки б часу було б заощаджено, який був витрачений на логістику й транспортування. А час в умовах такої інтенсивної війни дуже важливий”, – вказує експерт.
Мусієнко вважає, що це покрокова й запізніла реакція на те, що робить росія. Зокрема, це нові витки ескалації, як от залучення КНДР. Він вважає, що далі буде цікаво подивитися на наступні кроки США, а також Європи, в цій стратегії підтримки України.
“От я думаю, що спочатку підрядники, потім військові інструктори, потім додаткові військові місії та люди, більша кількість людей в цих місіях. Потім додатковий ще персонал. А там дійдемо і до військових баз і контингентів США та НАТО на території України. Принаймні, коли ми говоримо про гарантії безпеки для України в майбутньому, то це має бути невід’ємною частиною цього” – підсумував експерт.