Подібна “проривна” технологія може допомогти захистити українські території від багатьох проблем. Однак в першу чергу в цьому допомагають також і західні інвестиції в українську “оборонку”.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
“За допомогою РЕБ Україна підміняє координати в російських Шахедах та направляє їх назад до росії та Білорусі. Окупанти прагнуть вичерпати ресурс української ППО за допомогою дешевих дронових атак, замість використання дорогих ракет. Однак понад 50% дронів “падають” за допомогою РЕБ та інших систем. З цим можна привітати наших розробників та інженерів, які створили прорив в цій галузі”, – вказує експерт.
Західні видання вказують, що Україна працює над технологіями збиття й “поверннення дронів назад”, а росія працює над технологіями ШІ в “шахедах”, а також “роями дронів”.
“Для кожної технології та її реалізації й масштабуванні потрібні кошти. І тут маємо певний перехід. Західні держави говорять не тільки про передачу зброї , але й про збільшення її виробництва безпосередньо в Україні. Це означає, що буде залучено більше інвестицій. Тож західні видання повідомляють, що Європа фінансуватиме виробництво далекобійних ракет і дронів в Україні для ударів по росії. Також констатується, що українські виробники готові виробляти швидше і дешевше, ніж це роблять європейські колеги. Також виробники в Україні більш оперативно адаптують обладнання для потреб фронту й загалом зміцнюючи обороноздатність країни”, відзначає експерт.
Мусієнко назвав, що цю модель називають датською моделлю, адже саме Копенгаген її розробив спільно з Україною на початку року. Підхід привертає дедалі більше держав, які долучаються, зокрема Норвегію, Швецію та Литву.