Після оголошення надвечір президентом Південної Кореї військового стану внаслідок намагання опозиції, що близька до КНДР, перехопити владу та відсторонити Юн Сок Йоля, в Сеулі біля Парламенту країни, розпочались протести між мітингувальниками та спецпризначенцями.
Про це розповідає військовий експерт Олександр Мусієнко.
“Надвечір з’явилося оголошення президента Південної Кореї Юн Сок Йоля в якому він оголосив про запровадження воєнного стану. Керувати країною доручено головнокомандувачу військ через міністра оборони, які доповідають президентові. Причиною стало звинувачення від Йоля опозиційних партій в тому, що вони готуються усунути його від влади та хочуть проголосувати імпічмент, окрім того їм було направлено звинувачення у підігруванні Північній Кореї, віддані відповідним впливам і загрожують національній безпеці безпосередньо Південній Кореї”, – відзначив експерт.
Мусієнко вказує на те, що напередодні проведені соціологічні опитування показували, що рішення президента були під пильним критичним оком громадськості та партій, які прагнули уникнути участі їх країни у російсько-українській війні.
“Рішення Офісу Президента у передачі озброєння Україні, зокрема боєприпасів та РСЗВ, артилерії, знайшло протиріччя саме у корейцях та партіях, які є опозиційними. Навіть під час приїзду міністра Умєрова все відбувалось спокійно, адже для того, аби щось передати – потрібно змінити законодавство. У Кореї діють закони, які забороняють передачу зброї напряму країнам, які беруть участь в конфліктах. Раніше, все що ми отримували від них, а ми отримували, йшло через США і Польщу. Таким шляхом південнокорейське законодавство не забороняє передавати зброю”, – вказав Мусієнко.
Те, що відбулось сьогодні, сталось вперше за 44 роки, а саме 1980-го.
“Біля парламенту відбуваються сутички, туди приїхали спецпризначенці, які блокують прохід. Запроваджується цензура, обмеження на поширення інформації. Військове командування закликало зберігати спокій. Президент Юн Сок Йоль належить до право-консервативної партії “Сила народу”, є прихильником більш рішучих дій проти КНДР і звинувачує опонентів в підігруванні режиму Кім Чен Ина”, відзначає експерт.
Також Мусієнко відзначив, що відомо про те, що Кім Чен Ин виступив із критикою рішень Юн Сок Йоля щодо запровадження режиму воєнного стану. Тож експерт вважає, що все, що критикує диктатор вважається “нам автоматично на користь”. Ймовірно, це вважається таким, через те, що розвідка Пхеньяну вважала владу в Сеулі “заблокованою” через дії опозиції, а тому слабкою в реагуванні на загрози. Тож Кім Чен Ин спокійно передав росії РСЗВ та іншу реактивну артилерію, що гатить 240 мм калібром.
“Цей режим воєнного стану розв’язує руки Юн Сок Йолю, задля відповіді всім, хто причетний до курування такої опозиції. Можливо Північній Кореї, а можливо і навіть росії. І тут він може відповісти, що фактично грає на руку нам. Навряд він почне війну з Пхеньяном, проте відповісти на це мусить. І цілком можливо посилиться військова співпраця між нами”, – підсумував експерт.