Керівництво Сирії, що лишилось, вже прагне співпрацювати з повстанцями. Зберігається головна інтрига, куди втік Башар Асад.
Про це каже воєнний експерт Олександр Мусієнко.
“Повстанські сили зайшли до Дамаску, в палац родини Асадів, однак як нагадує Революцію Гідності, Асад все вивіз, коштовності, нічого не лишивши. Щодо питання куди ж дівся Асад. Ізраїльські джерела вказують, що нібито він втік на російську базу в Сирії, а далі на літаку Іл-76 вилетів в напрямку Лівану. Над країною почав різко знижуватись й зник з радарів. Версій кілька: міг впасти, адже був у ненадійному технічному стані, Асад загинув; другий, літак могли збити, однак ким невідомо й скоро дізнаємось; третя – літак просто вимкнув транспондери і його не можна ідентифікувати. Це звичайно небезпечно літати без погодженого коридору і куди він полетів. Це звичайно питання, адже літати над Близьким Сходом без розпізнавальних знаків є небезпечною справою”, – вважає експерт.
Світ буде спостерігати, де “випливе” чи “не випливе” потім Башар Асад – чи то в росії, чи то в Ірані, чи то будь-де в іншому місці.
“Однак його правління завершене. Стрімкий марш сирійських повстанців, що змели все на своєму шляху. Демотивована сирійська армія і жодної реальної допомоги від путінської росії. Хоча кремлівський лідер ще у 2015-му обіцяв розвалити всіх і вся, допомогти боротись з терористами і так далі. Путін отримав “свій Афганістан”, коли в минулому насміхались над США й виходом їх з тієї землі, а деякі зазначали, що навіть “свій В’єтнам”, – уточнює експерт.
Мусієнко підтверджує те, що ці події вказують на слабкість росії, а також найімовірнішу втрату росіянами баз у Середземному морі.
“Геополітична доктрина росії в її історії була орієнтована на те, щоб вихід до теплих морів, ще з часів Петра І. Потім її намагалися в різний спосіб організувати. Тому з цієї причини були російсько-турецькі війни і не тільки. Потім коли вони отримали цей шанс, трусилися над ним. Однак тепер, ймовірно, путін молитиме Ердогана, щоб за ним залишили цю базу, але для чого це Ердогану? Для чого якась конкуренція? Тому скоріше за все росія втратить там свою базу й присутність в Середземному морі”, – вказує експерт.
Також, стало відомо, що ситуацією скористався Ізраїль, вводячи буферну зону в районі Голанських висот, вводячи туди танки й значно збільшуючи військовий контингент.
“Більшість сирійської опозиції перебуває під впливом Ердогана, який зараз почиває на лаврах переможця, проте в Ізраїлі не налаштовані на розширення такої присутності, адже відносини між країнами є, м’яко кажучи, непростими з багатьох питань. Знаєте, як Туреччина підтримує ХАМАС, засуджує дії Нетаньягу та ряд інших питань. Цікаво буде подивитись, як розвиватимуться події”, – фіксує експерт, зазначаючи, що рф вже не гравець на Близькому Сході, а що буде з Іраном треба буде спостерігати, адже Туреччина та Ізраїль набирають обертів.