Зміна командування Сухопутних військ розпочне необхідні внутрішні зміни, а також може вплинути на фактичні зміни на полі бою. Однак для цього потрібна допомога.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Сухопутні війська змінили свого командира, з колишнього генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, на теперішнього генерал-майора Михайла Драпатого. Новий очільник вже анонсував масштабну трансформацію Сухопутних військ ЗСУ. Головним драйвером змін мають бути організаційні переміни, зокрема це сержантський склад з бойовим досвідом, який правильно підходитиме до навчання особового складу, а далі – все по плану: цифровізація, організаційна структура, обмін досвідом та адаптація кращих практик, які підходитимуть війську тощо.
“Звичайно, це треба підтримати. Нас чекає реформа і армійських корпусів, те про що я говорив, що раніше анонсувалось командуванням. Це потрібно підкріпити допомогою від наших партнерів, аби створити ось цей кумулятивний ефект, який по-перше вирішує питання на полі бою, допомагає нашому війську із реалізацією тих задач, які були окреслені (зупинка просування ворога, нанесення йому максимальних втрат і стабілізація лінії фронту). І далі звичайно політична частина”, – вказує Мусієнко.
Експерт відзначає ці неймовірно важливі зміни, як фактор успіху в плані “Мир через силу”, адже це змусить ворога йти на поступки, а не висувати недолугі ультиматуми. Однак для цього крім змін, необхідна зброя, щ чим й можуть допомогти партнери.
Саме тому адміністрація Байдена намагатиметься за ось цей фінальний проміжок часу надати максимальну кількість підтримки України, аби ми могли протриматись найближчі півроку. Хоча Мусієнко нагадує статтю “The Time”, де Трамп вказував, що в його планах продовження підтримки, а точніше принаймні він не збирається кидати Україну, аби стримувати росію.
“Принаймні є сподівання, що адміністрація Трампа дотримуватиметься позиції якщо не постійного збільшення й нарощування допомоги, як за Байдена, то принаймні збереження на поточному рівні тієї допомоги, яку ми отримуємо станом на зараз. Головним зараз, незважаючи на всі ці розмови на шпальтах газет про мир і мирні перемовини, є формування сильної позиції України. Саме тому президент Зеленський і наголошує на тому, щоб дати Україні цю можливість, сформувати сильну позицію, адже для цього потрібна зброя. Але ще партнери мають усвідомити, що на це потрібен також і час, який дуже важливий”, підсумував експерт.