Проєкт розміщення військових інших країн для збереження миру після завершення російсько-української війни активно обговорюється в кулуарах зустрічей світових лідерів. Однак він має як позитивні, так і негативні особливості для нас.
Про це каже військовий експерт Олександр Мусієнко.
Також є впевненість, що цей проєкт “точно не буде так, як було за ОБСЄ”.
“Точно це не буде ОБСЄ, адже це будуть війська. Гірше ніж була місія ОБСЄ вже точно не буде. Наразі ми говоримо про ідею, з якої далі починаються подальші кроки. Але ці подальші кроки, ці деталі – є найважливішими, адже в таких питаннях “диявол у деталях” [вираз, що полягає у важливості малопомітних складових, що впливають на суть – ред.]”, – про це відзначає експерт.
Далі Мусієнко перераховує важливі складові цієї потенційної місії.
“Яким буде мандат цієї місії. Її кількість та можливості. Де вони будуть розташовуватися та в якій кількості. На що вони будуть мати право і на що не будуть мати право. Питань на сьогоднішній день дуже багато. Цілком ймовірно, що ці питання обговорюються в кулуарах, але на сьогоднішній день ми не чуємо ось цих деталей, а вони принципові. Зокрема, хто буде здійснювати управління цієї місії”, – зауважує Мусієнко.
Також фахівець підкреслює, що в цьому є, як “плюси”, так і “мінуси”. Зокрема з позитивних виокремлюється те, що це будуть війська країн ЄС і це “точно кращий запобіжник, ніж неозброєна місія з росіянами”. Розміщення на території України буде певним бар’єром для росіян. Однак з “мінусів” експерт навів приклад Ізраїлю та Лівану, коли за керівництва Ірландії, війська ЦАХАЛу спокійно зайшли на територію й це їх не зупинило [хоча наразі країни розірвали дипломатичні відносини через антисемітські настрої в першій – ред.]. Мусієнко підкреслює, що все-ж-таки “плюсів” є більше, однак принципові деталі є дуже і дуже важливими.