Це головне питання все більше турбує українців після останніх новин про підписання різноманітних договорів про співробітництво, зокрема у сфері корисних копалин.
Про це вирішив спитати у своєму телеграм-каналі військовий експерт Олександр Мусієнко.
Результатом подібного опитування є намагання дізнатись переважну думку частини суспільства, якому не байдужа доля України та які проявляють активну громадянську позицію, сприймають події крізь призму аналізу та фактів.
Отже, маємо наступні результати на питання “Чи принесе угода України зі США справжню вигоду?”:
- 14% – Так, це шанс на відновлення економіки
- 12% – Лише чергові обіцянки
- 40% – все залежить від деталей
- 33% – Україна має розраховувати на себе
- 1% – свій варіант
За словами Олександра Мусієнка, який раніше висловлювався на тему угод із США, на сьогодні вже є заяви президента Дональда Трампа, що Україна отримає військову допомогу і гарантії безпеки, а це свідчить про прогрес в питанні підписання угоди. Він зазначив, що з тої інформації, яка на сьогодні доступна по проєкту угоди, враховуються українські інтереси і це не якесь грабіжництво. Мусієнко наголосив, що Росія пробує випередити Україну в пропозиціях щодо економічних інтересів США.
“І Путін вже навіть наввипередки готовий якісь російські рідкоземельні метали віддати. Навіть про скорочення видатків на оборону заговорив. Тобто на будь-що готовий, щоб сподобатися Дональду Трампу”, – зазначає експерт.
За його словами, в Росії думали, що США примушуватимуть Україну підписувати будь-які угоди, але вийшло так, що ми наполягаємо на своїх умовах.
“Це дратує Путіна, бо він розуміє, що, попри свої ініціативи, може залишитися ні з чим”, – додав він. При цьому зазначив, що тому і йде чергова хвиля російського дронового терору по території України.
Мусієнко нагадав, що після Другої світової війни, коли був так званий “План Маршалла”, надавалася допомога європейським країнам, які зазнали руйнувань. За його словами, і зараз питання поствоєнної відбудови України також порушується на всіх міжнародних майданчиках.
“Коли США почали вкладати та інвестувати в європейські країни, то туди прийшла і безпека, потім було сформовано НАТО і підписаний в 1949 році Північноатлантичний договір, який фактично створив НАТО, а за цим була безпека і розташування американських військ в Європі”, – підсумував він.